Bu Yıl Evlerin Hakimi Vintage Olacak

Asım Can Dekorasyon 675 Kez Okundu
Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), dünyaca ünlü trend tahmin ajansı Nelly Rodi tarafından hazırlanan ‘2017 İlkbahar-Yaz’ , ’2017- 2018 Sonbahar-Kış’ ev tekstil trendlerini açıkladı. Bu yıl, evinde yeni ufukları taptaze bir perspektifle sunmak isteyenlerin yanı sıra hayalperest anıları emsalsiz anlatılarla buluşturmak isteyenler için yılın teması ‘Dışsal Sınırlar’ olarak belirlendi.



Türkiye’de ev tekstili sektörünün nabzını tutan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), yazın iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde merakla beklenen ‘2017 İlkbahar-Yaz’ , ’2017- 2018 Sonbahar-Kış’ ev tekstili trenlerini açıkladı.



Dünyaca ünlü trend tahmin ajansı Nelly Rodi’nin ‘Dışsal Sınırlar’ olarak belirlediği 2017-2018 ev tekstili trendleri, dört ana başlık altında toplandı. Lovely Loft (Çatı Katı), Villa Vista (Villa Manzara), Rare Rooftop (Doğa) ve Bizarre Boudoir (Gizemli Oda) olarak belirlenen trendler, sıra dışı detayları klasik dokunuşlarla birleştirmek isteyenlerin evindeki sınırları tüm normların ve geleneklerin ötesine çekmek isteyenlerin beğenisine sunuluyor.



Lovely Loft, baskı ve işleme karışımının içinde ritmik ve canlı desenleri barındırıyor. Evinde konuklarına sadelik, cazibe, otantik, romantik, anı, geleneksel, klasik ve barok tarzından ufak dokunuşlar sunmak isteyenler, 2017-2018 ev tekstili ürünleriyle eşyalarına modern bir dokunuş katıyor. Villa Vista ise hayvan derisinden ilham alan bejler ve kahverengilerle detaylandırılmış ahşap ve bitkisel tonları klasik sevenlerle buluşturuyor. İhtişamlı hayalleri gerçeğe dönüştüren Villa Vista, takipçilerine özgürlüğün temel olduğu egzotik bir hayat armağan ediyor.

Evrensellik ve açık alan arayışındakiler için tasarlanan Rare Rooftop’da şehirli tonlardan, katıksız gri ve bakır yeşili biçimindeki hoş nötr tonların harmanlamasıyla gün yüzüne çıkıyor. Sıralı geniş çizgiler, kabile geometrileri, vahşi yaşam, pandalar ve rakunlar, griler ve gölgeler, düğümlü boyama ve lekeler ve dev sulu boyalı çiçekler Rare Rooftop’un desenlerini oluşturuyor. Bizarre Boudoir ise adeta İskoçya’nın Estonya’nın veya Polonya’nın ortasında kaybolmuş gizemli bir evde yaşamak isteyenlerin hayallerini süslüyor. Amber, kırmızı, mor, mürekkep, yeşil, mavi ve anason renkleri Bizarre Boudoir’in renk skalasını oluştururken, monogramlar, anahtarlıklar, kenger yaprakları ve ananas & nar ve de egzotik kuşlar, evinde barok tarzını yaşatmak isteyenlerin beğenisine sunuluyor.



“Ev dekorundaki sınırlar, çoğu zaman sanaldır ve yaratıcılığın önünde engeldir”



“Tasarım gücünüz, sınırları ne kadar aşabileceğinize bağlıdır” diyen TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık: “Evinizin kapısını ne kadar açarsanız, o kadar çok insanla iletişim kurabilirsiniz. Yani ev dekorundaki sınırlar, çoğu zaman sanaldır aslında, yaratıcılığın önünde engeldirler. Tasarım gücünüz, sınırları ne kadar aşabileceğinize bağlıdır. Bahçenizin dışarıya açılan kapısından çevrenizle kurabildiğiniz iletişim, sizin kurallarınızın diğer bahçelere taşınmasının yolunu açacaktır. Bu da tasarım gücünüzle olabilir. Sınırlar için, hayatımıza yön veren kişisel çizgilerdir de diyebiliriz. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal sınırlarımızı kendimiz koyarız fark etmeden. Sınırlarımızın içinde kişisel alanımız ve bu alanın içinde duygularımız, yapmak istediklerimiz ve ihtiyaçlarımız, dışında ise istemediklerimiz vardır. Nerede durmak isteyeceğimize biz karar verebiliriz” dedi.



emlakguncel.com


Haberi Yorumla

Yorumlar

HABER
dekorasyon
Parke seçerken nelere dikkat edilmeli?
Parke seçerken nelere dikkat edilmeli?

Zemin dekorasyonunda sık kullanılan parkenin, yüksek maliyetli ve tamiratının kolay olmaması ...

HABER
dekorasyon
Ağaçtan Motosiklet Yaptı
Ağaçtan Motosiklet Yaptı

Kastamonu’da makine mühendisi Celal Özcan'ın ağaçtan yaptığı motosiklet, Kastamonu Ahşap ...

HABER
dekorasyon
Easystone, Mekanlara Doğallığı Taşıyor
Easystone, Mekanlara Doğallığı Taşıyor

İnşaat sektöründe, uygun maliyetli, uygulama üretkenliğinin yüksek ve kolay olması aynı ...

HABER
dekorasyon
Bien ''ORGANIC'' Serisine Bir Ödül De Edıda'dan
Bien ''ORGANIC'' Serisine Bir Ödül De Edıda'dan

Dünyada 25 ülkede yayınlanan Elle Decoration Dergisi'nin düzenlediği EDIDA isimli ...

HABER
dekorasyon
İyi bir mutfak nasıl olmalı?
İyi bir mutfak nasıl olmalı?

İyi bir mutfak nasıl olmalı? Mutfak her evin kalbidir, hem keyifle yemek yaptığımız hem de ...

HABER
dekorasyon
Yeni Evlenecek Çiftler Ev Döşerken Nelere Dikkat Etmeli?
Yeni Evlenecek Çiftler Ev Döşerken Nelere Dikkat Etmeli?

Evlenecek her çift için nişanlılık döneminin sonlarında zamanlarının önemli bir ...

Etiketler

vintage
ev tekstil trendleri
TETSIAD
2017 ilkbahar-yaz
Lovely Loft (Çatı Katı)
Villa Vista (Villa Manzara)
Rare Rooftop (Doğa)
Bizarre Boudoir (Gizemli Oda)

ProjeBegen.Com : Konut Projeleri Platformu © 2018-2019