Engel Tanımayan Proje Fortuna Resort

Asım Can Emlak 309 Kez Okundu
Engelli kullanımına uygun olan Türkiye’nin ilk engelli projesi Fortuna Resort, Alanya’nın Demirtaş Mahallesinde 30 bin 941 m2 alan üzerinde Alman standartlarında inşa edilmekte olup 6 bloktan oluşan ilk etabı hayata geçti.

Alanya merkeze ve Gazipaşa Havaalanına yalnızca 17 km uzaklıkta konumlandırılan proje manzarası ve denize olan yakınlığı ile fark yaratıyor. ��zellikle Avrupa ülkelerinde tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin tercihi olan projenin Türkiye’de satış ve pazarlamasını ise Keller Williams Cadde Bölge Müdürlüğü gerçekleştirecek.Kurulduğu günden buyana inşaat sektörüne ileri teknoloji ve konfora sahip, çağdaş mimari projeleriyle ömür boyu üst kalite hizmet sunan Taya İnşaat, Alanya’nın şehir merkezine 17 km uzaklıkta konumlandırılan Türkiye’nin ilk yüzde 100 engelsiz Fortuna Resort projesini hayata geçirdi. 30 bin 941 m2 alan üzerinde inşa edilen 12 bloktan oluşan projenin Türkiye’de tüm gayrimenkul satış işlemlerini ise hizmet vermeye başladığı günden bu yana adını başarılı işlerde Keller Williams Cadde Bölge Müdürlüğü gerçekleştirecek.

Alman mimar, mühendis ve kontrolörleri işbirliği ile son derece sağlam ve güvenilir metotlarla inşa edilen Fortuna Resort projesinin lüks bir otel konforunda aranılan her türlü olanağa sahip olduğunun altını çizen Keller Williams Cadde Bölge Müdürlüğü Danışmanı Filiz Dede; “İsmini Antik çağlarda insanların kentlerini koruduklarına inandıkları tanrıça Fortuna’dan alan proje yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini üzerine çekiyor. Projenin en önemli özelliği engelli ve engelsiz vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak olanaklar sunması. Yüzde 100 engelsiz Fortuna Resort projesinin tüm sosyal tesislerinin yanı sıra 56 engelsiz dairesi var ve bu büyüklükte bu özelliklere sahip Türkiye’de başka bir tesis yok. Projenin ikinci etabında ise yine yaklaşık 80 engelli daire yapılacak. Özellikle Avrupa ülkelerinde tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin Fortuna Resort projesine ilgisi çok yüksek. Dünyanın en büyük turizm şirketlerinin kiralama talebi ile ön plana çıkan Fortuna Resort’un ilk etabının yüzde 60 satışı gerçekleşti. Bugüne kadar Almanya, Danimarka, Belçika ve Hollanda başta olmak üzere Kuzey Avrupa ülkelerindeki yatırımcılara satış yapıldı. ”6 yıl sonra yatırımınız kendini amorti edecek.Fortuna Resort projesi dünyada tatil beldeleri arasında Türk Rivierası’nın incisi olarak tanımlanan Alanyanın kilometrelerce uzunluğundaki tertemiz sahillerine yalnızca 1km uzaklıkta. Proje fiyatlarının 1000 Euro’dan başladığına dikkat çeken Filiz Dede “Gerek yerli gerekse de yabancı tatilcilerin Alanya’ya ilgisi oldukça yüksek. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana tekerlekli sandalye kullanan tatilcilerin ilgi odağı olan site haftalık 500 Euro’dan başlayan kiralama talepleriyle kendisini yaklaşık 6 yıl içinde amorti edebiliyor. Özel kumsalı, plaj kafesi, su kaydıraklı açık ve kapalı yüzme havuzları, oyun alanları ve spa gibi sosyal alanlara sahip. Bu alanların yanı sıra tatilciler projenin dört bir yanına ekilen meyve bahçelerinden meyvelerini dalından koparmanın keyfini sürebiliyor. Sitenin içinde hizmet veren restoran ve kafelerde organik bahçelerde yetiştirilen sebzelerle eşsiz yemekler hazırlanıyor.” dedi.


Haberi Yorumla

Yorumlar

HABER
emlak
Emar Delüx Projesinde süper fiyatlar!
Emar Delüx Projesinde süper fiyatlar!

Kartepe kent meydanında hayata geçirilen Emar Delüx projesinde daire fiyatları 220 bin liradan ...

HABER
emlak
Aziz Torun Yap-Sat modeli için uyardı!
Aziz Torun Yap-Sat modeli için uyardı!

GYODER tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi'nde sektörün sorunlarına ...

HABER
emlak
Umi İnşaat'tan Bursa'ya Yeni Bir İş Konsepti : Umi Bazaar
Umi İnşaat'tan Bursa'ya Yeni Bir İş Konsepti : Umi Bazaar

Bursa'da Faaliyet Gösteren Umi İnşaat Balat'ta yeni projesi "Umi Bazaar" İçin dğmeye ...

HABER
emlak
15. Gayrimenkul Zirvesi için geri sayım!
15. Gayrimenkul Zirvesi için geri sayım!

Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ...

HABER
emlak
Bostancı Falez Evleri’nde daire fiyatları
Bostancı Falez Evleri’nde daire fiyatları

Ali Bostancı İnşaat'ın Bursa Mudanya bölgesinde hayat bulab projesi Bostancı Falez Evleri'nde ...

HABER
emlak
Papatya Park Residence'ta konut fiyatları ne kadar?
Papatya Park Residence'ta konut fiyatları ne kadar?

E-5'e 300 metre mesafede konumlanan Papatya Park Residence projesinde daire fiyatları 205 bin ...

Etiketler

engelli kullanımına uygun
konut projesi
emlak projesi
proje haberleri
fortuna resort
alanya konut projesi
gayrimenkul haberleri
emlak haberleri

ProjeBegen.Com : Konut Projeleri Platformu © 2017-2018