Ev Dekorasyonunda "U" Dönüşü

Asım Can Dekorasyon 716 Kez Okundu
Doksanlı yılların başından itibaren ev dekorasyonunda ağırlık kazanmaya başlayan yalın ve sade çizgiler yerini daha klasik trendlere bırakıyor. Artık ev ve ofislerin dekorasyonunda ihtişam ve zerafeti ön planda tutan klasik ve avangard tasarımlar tercih ediliyor.
GENÇLER DE KLASİK DEKORASYONU TALEP EDİYOR
Klasik ve avangard mobilyaların sadece 40 yaş üzeri insanların tercih ettiği düşünülürken artık bu öngörü tarihe karışıyor. Gençler de dekorasyonda klasik çizgileri tercih ediyor. Öyleki; yaşam mekânlarını dekore eden gençler, salonlarında zarif ve ihtişamlı mobilyaları tercih ederken, oturma odası ve yatak odasında daha çok avangard ve konforlu mobilyaları tercih ediyorlar. Evlerine gelen misafirleri zengin ve gösterişli bir ortamda ağırlamak isteyenler salon takımlarının ve yemek odası takımlarının oymalı ve varaklı klasik çizgiler taşımasına önem veriyor.

Türkiye’de klasik mobilya ve lüks dekorasyon denildiğinde akla ilk gelen marka olan Asortie Mobilya’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, klasik mobilyaya ciddi bir U dönüşü olduğunu ve artık insanların mobilya tercihlerinde klasik mobilyanın önemli bir yer tuttuğunu söylüyor.

KLASİK MOBİLYA SADECE ARAPLARIN TERCİHİ DEĞİL
Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat ERAT, toplumda önceden yanlış bir önyargının olduğunu ve böylece klasik ve varaklı mobilyaların sadece Arap toplumları tarafından tercih edildiği yönünde bir yanılgı olduğunu, ama bunun çok büyük bir önyargı olduğunu vurguladı. Son yıllarda özellikle müşteri pörtföylerinde gençlerin sayısının arttığını söyleyen Murat ERAT, Asortie Mobilya’nın Arap dünyasına hitap eden Dubai mağazasında daha az oymalı ve modern mobilyaların satıldığını söylüyor. Murat ERAT, klasik mobilyaları daha çok Avrupa ve Asya ülkelerine sattıklarını, Ortadoğu ülkelerine ise daha avangard ve modern mobilya sattıklarının altını çiziyor.

Türkiye’deki bu yanlış önyargının insanların klasik mobilya talep etmelerini olumsuz etkilediğinin altını çizen Murat ERAT, “ Artık tüketiciler bu önyargıdan kurtuldu. Şuan ürün satışı yaptığımız veya evlerini anahtar teslim dekore ettiğimiz müşterilerimizin büyük bir bölümü 40 yaş altı gençlerden oluşuyor” dedi.

Klasik mobilyanın diğer tarzlara göre daha dayanıklı ve daha değerli olduğunu ve özellikle de el işçiliği ve göz nuru ile yapıldığından gelecek nesillere bırakılacak önemli bir miras olacağını söyleyen Murat ERAT, Asortie Mobilya olarak gelecek yılların antikalarını ürettiklerini söyledi.

Mobilya sektörü açısından da klasik mobilyaya ilginin arttığını aslında sektöre giren firma sayısında anlayabiliriz. Önceleri parmakla sayılabilecek kadar olan klasik mobilyacılar şimdilerde birçok mobilya çarşısı içinde rahatlıkla bulunabiliyor.--


Saygılarımla | Best Regards,
Remzi Kalafat | Medya İlişkileri Yönetmeni

Leon-İstanbul İletişim Danışmanlığı

GSM: 0 555 756 74 42

Tel: 0 212 247 20 82

Web: www.leonistanbul.com

Haberi Yorumla

Yorumlar

HABER
dekorasyon
 Teknolojiyi Evinize Uyarlamak İçin Harika Tüyolar
Teknolojiyi Evinize Uyarlamak İçin Harika Tüyolar

İşte Will Taylor'dan teknolojiyi evinizde kusursuz bir şekilde uygulamanın ve yaşam ...

HABER
dekorasyon
Kale, ‘Smart Edge’ Lavabolar ile Banyolara İncelik Getiriyor
Kale, ‘Smart Edge’ Lavabolar ile Banyolara İncelik Getiriyor

Banyolarda akılcı çözümler sunan Kale; ince kesitli lavabo serisi ‘Smart Edge’ ile ...

HABER
dekorasyon
Flow Oturma Grubu Bahçeleri Estetikle Buluşturuyor
Flow Oturma Grubu Bahçeleri Estetikle Buluşturuyor

Fonksiyonelliği ve kaliteyi estetikle buluşturan bahçe mobilyaları markası L’unica, ...

HABER
dekorasyon
Ev Dekorasyonunda
Ev Dekorasyonunda "U" Dönüşü

Doksanlı yılların başından itibaren ev dekorasyonunda ağırlık kazanmaya başlayan yalın ve ...

HABER
dekorasyon
Hazır ofislere talep artıyor
Hazır ofislere talep artıyor

Maliyetleri düşürmek, trafikten kurtulmak isteyen şirketler hazır ofisleri tercih ediyor. ...

HABER
dekorasyon
Ahşap parkelerde 2017 modası
Ahşap parkelerde 2017 modası

Emlak sektöründeki firmaların yaptıkları araştırmalar, lamine veya masif parke döşeli ...

Etiketler

ev
dekorasyon
mobilya
salon
oda
fiyatlar
dizayn

ProjeBegen.Com : Konut Projeleri Platformu © 2018-2019